תיק אישי

אני מכורה לספרי בלש. תמיד הייתי מוקסמת מדמות הבלש שמוותרת על טובתה האישית לצורך פתירת תעלומת רצח ועל ידי עקשנות אובססיבית מגלה דרך הפרטים הקטנים את הסיפור הגדול. אופן חשיפת הסיפור והרמזים השתולים בדרך מפעילים אותי. בתור נערה, התחרות הסמויה ביני לבין הבלשים אותם הייתי קוראת, על מי יפצח את התעלומה קודם, הרגישה לי קצת לא הוגנת. איך אני, נערה מפרבר צפון תל אביבי, יכולה להתחרות מול בלשים כמו סם ספייד או פיליפ מרלו שראו כבר דבר או שניים בחייהם? זה מה שדירבן אותי ליצור את ליאורה דגני, הגיבורה של ספרי - חוקרת משטרה תל אביבית שכל חייה מוקדשים לפיצוח חקירות.

נולדתי בתל אביב וגדלתי ברמת השרון מול הספרייה הציבורית, שם סימני ההתמכרות הראשונים לספרות בלש נתנו אותותיהם. החלום שלי היה להיות בלשית בשביל הסקוטלנד יארד אבל במקום זה הפכתי להיות סופרת בלש, או ליתר דיוק, סופרת בלשית. ספריי "תיק איה" (כנרת זמורה, 2019) ו״תיק אודסקי״ (שתים, 2022) הפכו לרבי מכר וזכו לשבחי הביקורת.

אני אם לארבעה ונשואה לאחד ובעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת לונדון עם התמחות בשיווק, וקריירה של עשרים שנה בתור סמנכ"ל שיווק בחברות היי-טק. אני חסרת חוש כיוון, סולדת מפירות אקזוטיים אבל חובבת אמנות והופעות חיות.